A vendégek érkezése után együtt mentünk be a csoportokba a gyerekekért, így mindenki személyesen is bemutatkozhatott a leendő tanító néniknek.
Óvodánk emeleti zsibongójában a már előkészített asztalok mellett foglaltunk helyet, ahol kellemes fenyőfa illat árasztotta el a helyiséget, s halk karácsonyi muzsika szólt.
Szemléltetés után kezdődhetett a munka. Hangulatos és bensőséges munkakapcsolat alakult ki gyermek és felnőtt között, akik néhány perc után úgy dolgoztak együtt, mint régi ismerősök.
Karácsonyi asztali díszeket készítettünk – mindenki részére egy-egy -, melyet a foglalkozás végén a gyerekek és a tanító nénik is hazavihettek, így az ünnepek alatt is mindannyian emlékezhettek az együtt töltött percekre.
*************
Vonatozás
Utazás a villamoson
Debreceni forgatag
******
2013. november 22-én került megrendezésre a Napsugár Óvodában az a kézműves foglalkozásunk, melyre szeretettel vártuk a gyerekekkel közösen a szülőket, hozzátartozókat. Nagy érdeklődés kísérte a kezdeményezést, hiszen anyukák, nagymamák, apukák és kistestvérek éltek a lehetőséggel, hogy részesei lehessenek az agyagmalacka elkészítésének, melyet a közelgő András nap kapcsán készítettünk. Lelkesedéssel látott hozzá kicsi és nagy egyaránt a feladathoz. Örömmel dolgozott együtt három generáció, s kíváncsian vették birtokba az agyagot és ismerkedtek a technikával. Vendégeink megtapasztalhatták a kézműves műhely bensőséges, vidám hangulatát, melyet gyermekeik minden hét egy-egy napján átélnek.
Szeretném megköszönni minden résztvevőnek, hogy jelenlétükkel, lelkesedésükkel, szeretetükkel gazdagították ezt a délutánt és tették ezáltal kivételessé foglalkozásunkat.
***********
Agyagmunkák
Ismerkedés az agyaggal
Készülnek az agyagedények
Ovi – kresz
A tűzoltóságon
A vasútállomáson
Ismerkedés a kerékpárúttal
Asztali dísz készítése
Csuhé fecske készítése
Ismerkedés a kukoricával
Dömötör napi bárányok
Készülnek a kerti manók
Zöldség-gyümölcs bábok
**************
Ovi-Foci a Napsugár Óvodában
A Napsugár Óvodában a 2011/2012-es nevelési évben indult el az Ovi-Foci program, mely a jelen nevelési évben is folytatódik. Célja a gyermekek egészséges életre nevelése, a mozgás megszerettetése.
Az Ovi-Focis foglalkozásokat heti egy alkalommal szervezzük 45 perces időtartammal. A kis csapatba 12 fő ötéves gyermekek kerülhetnek (fiúk-lányok vegyesen). A foglalkozásokon a labdajátékok kerülnek előtérbe. Lehetőség szerint a szabadban, illetve a tornaszobában, zsibongóban van alkalmunk gyakorolni. A rendszeres foglalkozás elősegíti a mozgásfejlődést, a gyermekek jobban megismerik testüket, ügyesebbek, bátrabbak lesznek. A különböző sporteszközök (sportlétra, gát, labda, rugófal) változatosságot biztosít. A gyermekek számára melegítő, sportruha biztosított. Az őszi, tavaszi időszakban egy-egy alkalommal a Városi Sportpályán játékos versenyeken vehetnek részt a gyerekek. ezek a napok mozgásélményt adnak, mely által mélyül a mozgás szeretete.
Élmény és egyben nagyszerű lehetőség is, hogy a gyerekek és családjaik alkalmanként részt vehetnek a helyi labdarúgócsapat mérkőzésein. A gyermekek a focisták felkísérése után családtagjaikkal együtt nézhetik meg a labdarúgó mérkőzést.
OVI – KRESZ – tehetség gondozó program a Napsugár Óvodában
A 2013/20143-es nevelési évben a Napsugár Óvodában OVI-KRESZ Tehetség gondozó műhely indul.
A foglalkozások célja: A gyermekek meglévő kiemelkedő képességük további fejlődéséhez, gazdagításához élmények, lehetőségek biztosítása. A felelősségteljes, szabálykövető, biztonságos közlekedés kialakítása.
Vizuális, akusztikus, motoros képességek fejlesztése, erkölcsi, akarati tulajdonságok kialakítása az önálló gyalogos, illetve kerékpárral történő közlekedés kialakítása érdekében.
Zene – ovi a Napsugár Óvodában
Zenei tehetséggondozás 5-6-7 éves gyermekek részére.
Célunk a zene iránt érdeklődő, zeneileg fogékony gyermekek intenzív képességfejlesztése, zeneszeretetének megalapozása, mely előkészíti és megalapozza a zenei tanulmányokat. A zeneóvodai foglalkozásokon 10-12 fős csoportban zajlik az intenzív képességfejlesztés és speciális zenei ismeretek nyújtása.
A zenei anyagot a néphagyományokhoz, jeles napokhoz kapcsolódóan válogatjuk, s megismerkedünk néhány népi hangszerrel is (pl. citera, doromb, köcsögduda). Képzeletbeli utazást teszünk a zene birodalmába klasszikus zeneművek által.
Kézműves műhelyfoglalkozások a Napsugár Óvodában
A TÁMOP 3.3.8-as nyertes pályázat lehetőséget biztosított arra, hogy óvodánkban a 2013/2014-es nevelési évben a kézművesség és a népi kultúra iránt érdeklődő gyermekek számára tehetséggondozó műhelyfoglalkozásokat szervezzünk.
A heti egy alkalommal tartandó foglalkozásokra azokat a gyermekeket várjuk óvodánkból, akik a kellő elhivatottság és motiváltság mellett rendelkeznek azokkal a képességekkel, melyek megléte elengedhetetlen a sikeres munkavégzéshez (finommotorika, szem-kéz koordináció, esztétikai érzék, együttműködési készség, kreativitás).
A kézműves foglalkozásokra több alkalommal a leendő elsős tanító néniket is várjuk szeretettel egy-egy közös barkácsolásra – megkönnyítve ezzel az óvoda-iskola átmenetet.
A foglalkozások célja, hogy a gyermekek megismerkedjenek a magyar néphagyomány értékeivel, a kultúránk sajátosságaival, a kézműves kismesterségek alapjaival. A foglalkozások alkalmával biztonsággal kezeljék a természetes anyagokat, melyeket maguk gyűjtenek – ezáltal megtanulják értékelni, megbecsülni az elkészült tárgyakat.
Terv szerint megismerkednek a gyerekek a csuhéval, agyaggal, bőrrel, gyapjúval, gyékénnyel.